Blog

Jak zaczynasz dzień?
Mateusz Nowak, 7 stycznia 2014

Dziś na blogu kilka wskazówek o systemie pozwalającym efektywnie rozpocząć dzień w pracy z Klub365.

Kawa jeszcze nie wystygła, a więc ruszamy do pracy!

Otwórz listę swoich zadań w Klub365. W tym celu zaloguj się do aplikacji i z menu wybierz pozycję "Zadania". W tej chwili są one posortowane począwszy od tego, w którym ostatnio miało miejsce jakiekolwiek działanie.

Proponuję Ci posortować je rosnąco po deadlini'e. W ten sposób na samej górze znajdą się zadania najbardziej pilne.

Następnie zajrzyj do każdego ze swoich zadań i dokonaj szybkiej analizy aktualnego stanu. Najważniejsze jest wskazanie najbliższego działania do wykonania. Ma to być jedna konkretna czynność, którą należy wykonać, aby zbliżyć się do realizacja tego zadania. Może to być np. rozmowa telefoniczna, albo sporządzenie notatki, wyszukanie oferty w internecie itd.

Udało Ci się określić tę czynność?

Jeśli tylko możesz, wykonaj ją właśnie teraz. To najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. Nie odkładaj na później, nie zwlekaj. DZIAŁAJ!

Nawet najlepszy system zarządzania efektywnością będzie bezużyteczny, jeśli na zawsze utkniesz w fazie planowania, projektowania i ... permanentnego paraliżu.

Jeśli jednak działanie naprawdę musi poczekać lub wymaga więcej czasu i skupienia, zapisz je na liście działań do wykonana na dzisiaj lub określ dzień w którym ma być zrobione.

Podobnie postępuj ze wszystkimi swoimi zadaniami. Nie opuszczaj żadnego zadania, ani nie rezygnuj z DZIAŁAŃ, które możesz zrealizować natychmiast.

Jeśli nadzorujesz inne osoby w klubie, podobnie postępuj z ich zadaniami - sprawdź postępy i dopilnuj by wykonawcy zmieścili się w budżecie i czasie.

Zacznij stosować powyższy system, a wymierne EFEKTY poczujesz już po kilka dniach.

Opublikowano: 2014-01-07 22:50:20

Wróć na blog | Dowiedz się więcej o aplikacji dla Twojego klubu